Kennis & Verdieping

Gemakkelijke oefeningen voor de schouder met een stok

door

Waarom schouder oefeningen met een stok doen?

Enige tijd geleden hebben we met u een reeks oefeningen gedeeld voor de schouders. Sommige daarvan zijn wat ‘zwaarder‘, vooral in het geval van bestaande schouderklachten. In de enquête gaven sommige lezers dit dan ook aan.

Het is in het geval van een pijnlijke schouder zinvol om zelf in te schatten wat uw grens is, en om daar niet (meer) overheen te gaan. Of om bepaalde oefeningen, die bij u pijn opleveren, helemaal over te slaan.

Ook is het mogelijk om sommige oefeningen gemakkelijker te maken, bijvoorbeeld door een stok vast te houden met beide handen. Dit geeft extra stabiliteit aan de andere arm en het verlaagt de spanning op de aangedane schouder tijdens de oefening. Op deze pagina delen we vier eenvoudige stokoefeningen die Zhanna voor ons deed.

Stokoefeningen om de schouders soepel te houden

De volgende oefeningen zijn erg eenvoudig en geschikt in het geval van schouderklachten. Let er wel op dat u niet teveel oefeningen achter elkaar doet en neem voldoende rust tussendoor.

Voor het lichaam op en neer

Beginpositie: Ga zitten met licht opgetrokken knieën en houd met beide handen een stok vast vóór uw lichaam. Houd de handen een stukje uit elkaar, zodat de armen parallel aan elkaar zijn.
Uitvoering: Hef de stok op naar boven. Bepaal zelf tot welk punt u dit prettig vindt. Laat dan de stok weer zakken. Herhaal dit een aantal keren, bijvoorbeeld 3 series van 10 herhalingen.

Beginpositie

Voor het lichaam heen en weer

Beginpositie: Ga staan en houd met beide handen een stok vast vóór uw lichaam. Houd de handen een stukje uit elkaar, zodat de armen parallel aan elkaar zijn.
Uitvoering: Beweeg de stok van links naar rechts. Bepaal zelf tot welk punt u dit prettig vindt. Herhaal de beweging een aantal keren, bijvoorbeeld 3 series van 10 herhalingen.

Beginpositie

Achter het lichaam heen en weer

Beginpositie: Ga staan en houd met beide handen een stok vast achter uw lichaam. Houd de handen een stukje uit elkaar, dit verlaagt de spanning op de schouders. Probeer eventueel verschillende afstanden tussen de handen uit, om te ervaren wat fijn is voor de schouders.
Uitvoering: Beweeg de stok van links naar rechts. Bepaal zelf tot welk punt u dit prettig vindt. Herhaal de beweging een aantal keren, bijvoorbeeld 3 series van 10 herhalingen.

Beginpositie

Achter het lichaam omhoog

Beginpositie: Ga staan en houd met beide handen een stok vast achter uw lichaam. Houd de handen een stukje uit elkaar, dit verlaagt de spanning op de schouders. Probeer eventueel verschillende afstanden tussen de handen uit, om te ervaren wat fijn is voor de schouders.
Uitvoering: Breng de stok achter uw lichaam met gestrekte armen omhoog. Herhaal dit een aantal keren, bijvoorbeeld 3 series van 10 herhalingen. Let er op dat u niets forceert! Als u deze oefening moeilijk vindt, kunt u ook de stok omhoog proberen te brengen door de ellebogen te buigen.

Beginpositie

Wat vindt u van deze oefeningen?

We hopen natuurlijk dat u hier wat aan heeft! Toch willen we het ook graag weten als we nog iets kunnen verbeteren. Het staat u geheel vrij om de onderstaande enquête in te vullen of niet. Als u een vraag liever overslaat dan kan dat ook. Bedankt voor uw mening!

Probeer ook deze oefeningen: